Hogy lehet százszor annyit keresni, mint egy átlagmagyar?
Béreiknél és éves tiszteletdíjaiknál jóval többet, milliárdokat hozhatnak a tőzsdei cégek csúcsmenedzsereinek részvényjuttatásaik.
Béreiknél és éves tiszteletdíjaiknál jóval többet, milliárdokat hozhatnak a tőzsdei cégek csúcsmenedzsereinek részvényjuttatásaik.
A Közép Európai Média és Kiadó Zrt. (CEMP) megvásárolta az elsősorban nőket megszólító portálokat működtető Femina Média Kft.-t.
Közel 25 százalékra növelte részesedését az FHB Jelzálogbank Nyrt.-ben a Spéder Zoltán, az FHB elnökének érdekeltségébe tartozó A64 Vagyonkezelő Kft. – közölte az FHB szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
A Figyelő címlapcikke szerint nincs hiány erős kormányzati hátszéllel rendelkező, gazdasági csoportok érdekkörébe tartozó vállalatokban, amelyek szívesen betöltik a Simicska-birodalom cégei után maradt gazdasági erőteret.
Megindultak a változások a Postán nem sokkal azután, hogy a kormány nekifogott az állami médiaköltések átalakításához. Értesüléseink szerint leváltották a cég kommunikációs igazgatóját, továbbá kiírták az új tendert, mely szerint a Posta közel 1,7 milliárd forintot költ 2014-2015-ben reklámra. Közben a Magyar Turizmusnál is folyik az átalakítás.
Tényleg visszavonta a kormány az internet adót. Tovább hergelik ugyan a norvégokat, és előrántottak kétmilliárd eurót Brüsszel számára a szivarzsebből, de kénytelen-kelletlen, továbbra is deffenzívában maradt a vasárnapi boltbezárások és a NAV vezetőjének korrupciós gyanúja miatt. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Kiszervezték a takarékok közel ezermilliárd forint szabad betétjének kezelését egy alapkezelőnek, melynek tulajdonosa a Spéder Zoltán által vezetett FHB Jelzálogbank - állítja Demján Sándor. Az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnöke felháborodott, levelet írt a takarékszektor új vezetőinek, Lázár Jánosnak, és most azt kérdezi, hogy kerülhetett pályáztatás nélkül ennyi pénz kezelése az FHB alapkezelőjéhez?
A posta most még inkább egy bazárhoz hasonlít, de a kormányzati elképzelés szerint hamarosan megváltoznak a viszonyok. Például a postás is kétszer csenget majd.
Hatalmas veszteséget szenvedett a Napi Gazdaság kiadója tavaly. A cég tavaly augusztusban került a kormányhoz közelálló Századvég Gazdaságkutató Zrt.-hez, de előtte több tevékenységet kiszervezett belőle a Spéder Zoltán érdekeltségébe tartozó CEMP csoport.
A nyilvánosan elérhető iratok alapján Stumpf István közvetlenül alkotmánybíróvá választása előtt kitűnő üzletet kötött Spéder Zoltánnal, az FHB elnökével és volt apósával. Egy cégügylettel 4 millió forintért legalább 100 millió forintos értéket kapott. Többszörös áttéten keresztül Stumpfhoz és egyik cégéhez került egy rózsadombi luxusvilla, valamint egy baráti kölcsön. Stumpf István viszont állítja, a vállalkozást a megfelelő ellenértékben szerezte meg, és az ügylet jóval alkotmánybíróvá választása előtt történt meg.
Meglepő húzással szerezné meg a Takarékbankot az FHB-val közös cégben érdekelt üzleti kör, ha az Alkotmánybíróság megsemmisítené a bank államosítását megalapozó törvényt, és lehetetlenné tenné a Magyar Posta részvényeinek megszerzését.
Csányi Sándor kapta 2013-ban is a legbőkezűbb díjazást a tőzsdei cégek tisztségviselői közül. Ám emlékezetes OTP-részvény-eladása miatt az FHB-tulajdonos Spéder Zoltán és a BIF-gazda Nobilis Kristóf börzei pakettjei már többet érnek az övénél.
Az egyetlen ajánlattevőé lehet március végére a Takarékbank többségi állami részvénypakettje, pedig esélyes, hogy a pályáztatás törvénysértő. Nagyon sok jel mutat arra, hogy a kormány előbb állami befolyás alá vonta a Takarékbankot és a takarékszövetkezeteket, majd helyzetbe hozott egy kiszemelt vállalkozást, ami az FHB érdekeltségébe került az ajánlattételi határidő előtt. Vojnits Tamás kormánybiztos, Takarékbank-elnök végül az eladói és a vevői oldalon is megjelent.
Az FHB érdekeltségébe került cég tett ajánlatot a Takarékbankra piaci információk szerint. A vállalkozás tulajdonosai között feltűnt egy másik cég is, amit a Takarékbank igazgatóságának elnöke és a takarékszövetkezetek átalakításával megbízott kormánybiztos, Vojnits Tamás vezet. Az ajánlattevő cég az elmúlt hetekben egymilliárd forintra emelte az alaptőkéjét.
Spéder Zoltán, az FHB Jelzálogbank Nyrt. igazgatóságának elnöke közel 20 százalékra növelte részesedését az FHB Jelzálogbankban – tette közzé a hitelintézet szerdán a BÉT honlapján.
A Takarékbank Zrt. többségi állami tulajdonrészének eladása az erről szóló kormányhatározat szerint egyáltalán nem jelenti azt, hogy az állam leveszi a kezét a bankról és a takarékokról. Az állami kontroll megmarad, és a jelenlegi állás szerint a kezében maradhat egy elsőbbségi jogokat biztosító részvénypakett is, amely gyakorlatilag minden lényeges kérdésben vétójogot biztosít számára az új tulajdonossal szemben, bárki legyen is az.
Nincs miért aggódnia a takarékok egymillió betétesének: a szektort felügyelő integrációs szervezet azt ígéri, minden körülmények között kifizetik a betéteket. Az ügyfelek pénzére a Magyar Nemzeti Bank is vigyáz, és ha bármelyik szövetkezet bedőlne, az Országos Betétbiztosítási Alap kártalanítja az érintetteket. A valódi veszély a részletekben van, és nem a betétesekre leselkedik.
A kormánytól távol állónak semmiképpen sem nevezhető Századvég Gazdaságkutató Zrt. megvásárolta a Napi Gazdaság című üzleti és pénzügyi hírlapot az újságot eddig kiadó CEMP-től. A lap új főszerkesztője Barcza György, a Századvég vezető gazdasági elemzője lesz. Az új tulajdonos új online felületet tervez, de a CEMP keretei között maradó napi.hu is tovább üzemel.
Ötmilliós cég áll startra készen, hogy elindíthassa Uj Péter csapatának online híroldalát. A stáb nehézségei egyszerre tükrözik a médiagazdaság és a közélet válságát.
Új kihívásokat keres az Index távozó főszerkesztője, azt állítja, ezért távozott a lap éléről. Uj Péter erről egy Heti Válasznak adott interjúban beszélt.